מילון מונחים של הקוסמטיקה החדשה

מהי הקוסמטיקה החדשה? 

קרם לחות פרסונלי – קרם לחות בהתאמה אישית ומדויקת לנתוני עורה של כל משתמש/ת. הוא מבוסס על קרם לחות, ששולבו בו 1 עד 3 אמפולות עם חומרים פעילים בהתאם לצרכי העור היחודיים. השיטה מבוססת על לימוד מעמיק של כל מטופל/ת, בשיטת GSE. הקוסמטיקאית מתשאלת ובודקת נתונים גנטיים, נתונים הקשורים לתפקוד העור הנוכחי, הרגלים וסדר יום, רמת חשיפה לשמש ועוד. כל אחד מהנתונים ילמד אותה מהם צרכי העור, ומהם המרכיבים הכי נכונים לו. האמפולות מכילות מרכיבים המטפלים בכל התחומים החשובים: חידוש, הזנה, הגברת לחות, הרגעה, הגנה מנזקי רדיקלים חופשיים ועוד. 

אבחון עור בשיטת GSE – אבחון עור מעמיק אותו עושה הקוסמטיקאית בעזרת שאלון מיוחד. האבחון כולל גם בדיקה ויזואלית. שאלון GSE כולל עשרות שאלות המתייחסות למצב הבריאותי הכללי, לתרופות, לנטייה למחלות והיסטוריה של מחלות, רגישויות ואלרגיות, טיפולים שבוצעו בעבר, מצב הורמונלי, רמת חשיפה לשמש ועוד. הקוסמטיקאית מאבחנת במראה עיניים גם בעיות אסתטיות קיימות. היא משוחחת ומתאמת ציפיות עם המטופל/ת. ובתום האבחון, היא מסוגלת להתאים את המרכיבים שישפרו את מראה העור באופן מכסימלי, כולל הגנה מנזקים נוכחיים ועתידיים והאטה בהופעת סימני הגיל.

קוסמטיקה פרסונלית – קוסמטיקה מותאמת אישית ברמה הגנטית וברמת תפקודי ומראה העור לרבות נתוני סביבה אישיים. בקוסמטיקה הפרסונלית, כל מוצרי הטיפול והטיפוח שלנו מותאמים לנו בצורה אישית וייחודית. החל מהתכשירים הטיפוליים (לטיפול בפיגמנטציה, סימני הגיל, אקנה או בעיות אסתטיות) ועד קרם הלחות. התכשירים הטיפוליים המותאמים לנו ע"י הקוסמטיקאית הם תמיד פרסונליים. כל אחד מאיתנו יקבל הרכב תכשירים טיפוליים ויותר חשוב: הוראות שונות ויחודיות לשימוש. אחד ישתמש בהם רק פעמיים בשבוע, שני ישתמש במינון מהול של אותו מוצר, שלישי ישתמש בימים מסוימים במוצר א' ובאחרים במוצר ב'. כל אחד ופרוטוקול הטיפול שלו. באשר לקרמי הלחות, שהיו עד לאחרונה אחידים, בקוסמטיקה החדשה הם כבר הופכים לטיפול אישי וייחודי. קרם הלחות בקוסמטיקה הפרסונלית מכיל מרכיבים שונים ומותאמים פרטנית עבור כל אחת ואחד. ההתאמה נעשית באמצעות שילוב אמפולה אחת עד שלוש, עם הרכבים שונים ומותאמים לעור, לתוך קרם הלחות אפולייט. ישנם שילובים רבים ואפשריים, השילוב שנקבע עבור כל אחד מאיתנו הוא ההתאמה המדויקת, כמו מפתח למנעול. לכל אחד עור שונה, כמו טביעת האצבע הייחודית שלו. ולכן, הדרך לקבל עור יפה בריא וחיוני היא להתכוונן ליחודיות של כל אחד מאיתנו ו"להלביש" עליה, כמו חליפה התפורה למידותינו, את הפורמולה האישית שלנו.

 

תכשירים קוסמטיים מקצועיים – תכשירי קוסמטיקה הזמינים רק בקליניקות הקוסמטיות. הם אינם זמינים על מדפי החנויות. בדיוק כמו תרופות, המצריכות קודם כל אבחון רופא והתאמה אישית – כך גם עם התכשירים הקוסמטיים המקצועיים. הם פעילים, מרוכזים ובעיקר – מצריכים התאמה אישית לעור. הקוסמטיקאית יודעת לאבחן את צרכי העור, ולהתאים את התכשירים הנכונים ביותר למטרות שלנו. היא מעניקה סט של תכשירים פעילים, ומנהלת רישום מוקפד בכל מה שקשור בעור שלנו. היא עוקבת אחר השתנות העור. זמינה לנו לכל שאלה או הכוונה. ומלווה אותנו בדרך אל עור בריא, מטופח ויפה יותר. תכשירים שמטרתם שינוי בעור, לא נוכל לבחור מהמדף. בדיוק כפי שאנו לא קונים תרופות בסופר מרקט. אנו לא באמת יודעים לאבחן מחלות או תקלות גופניות, ולא יודעים איזו תרופה נכונה לנו ובאיזה מינון. גם העור שלנו הוא איבר בגוף – האיבר הגדול ביותר. הוא רוחש חיים ופעילות, משתנה, ומגיב לנוכחותם של חומרים פעילים. המדע יודע ומתעד, בעשרות אלפי מחקרים, את המרכיבים הפעילים שמשפיעים על העור. והקוסמטיקאית היא זאת שיודעת את הרכבי התכשירים שבקליניקה שלה ואת הדרך הנכונה ביותר לשנות את מראה ותפקוד העור. רק האבחון המקצועי, ההתאמה האישית של מוצרים והמעקב, יבטיחו לכל אחד ואחת מאיתנו עור בריא מטופח ויפה. 

 

דילוג לתוכן