כיצד מטפלים בקומדונים?

כיצד מטפלים בקומדונים? ("שחורים") ?

קומדונים הם תוצאה של שומן (חלב) שהופרש דרך בלוטות החלב בעור אך לא התנקז בצורה תקינה. בגלל שלא התנקז, הוא "תקוע" במעבר. חלקו הקטן התכהה ונראה שחור. אגב, ישנם גם קומדונים לבנים.

כיום ישנם פתרונות מעולים לקומדונים. הם פועלים כ"פותחי סתימות". תכשירים אלו גורמים לניקוז תקין של החלב, כך שלא נוצרים קומדונים נוספים. במקביל, הקוסמטיקאית מבצעת ניקוי במכון ומסירה את הקומדונים הקיימים. התכשיר הטיפולי מקל על הוצאת הקומדונים, כך שלא תכאב ולא תגרום לסימנים מיותרים.

מומלץ להימנע משימוש בסבונים מוצקים. הם מכילים חומרים שיכולים לסתום נקבוביות. מומלץ לשטוף פנים פעמיים ביום ולא יותר. שטיפות מרובות פוגעות ברמת הלחות, דבר היכול להוביל בהמשך להצטברות תאים מתים בנקבוביות ומכאן, לבעיית ניקוז החלב. מומלץ לא למרוח ג'ל על הפוני, כיוון שהוא נוטה לגעת גם במצח ולגרום להתפתחות קומדונים ופצעונים.

קומדונים יוצאים בעיקר בגיל ההתבגרות, אבל גם בגילאי 20-30 ולעיתים בגיל בוגר יותר. ישנם סוגים נוספים של "דמוי-קומדונים", צבעם לבן והם קורים בדרך כלל בגיל בוגר יותר, הם נקראים "מיליומים". הם לא ניתנים להוצאה בניקוז ידני, אבל בטיפול מקצועי -חלקם ברי ניקוז. החלק האחר ישתפר באמצעות שימוש בתכשיר לשימוש הביתי.

דילוג לתוכן