הגיל והעור – להיות יפה בכל גיל

 

את יכולה להיות יפה בכל גיל
גם אם שנים לא טיפחת את עורך.
גם אם את מאד עסוקה, או סתם לא רוצה להשקיע.
הסוד הוא.. בהתאמת הטיפול הנכון במיוחד עבורך.
הטיפול הנכון בעור לא דורש המון השקעה. לפעמים, תכשיר אחד עוצמתי הוא כל מה שנחוץ כדי לחדש את העור ולשפר את סימני הגיל. איזה תכשיר? כאן נחוץ ייעוץ ראשוני כדי להתאים אותו לכל מאפייני העור והמטופלת עצמה – גיל, גוון העור, סוג העור, הרגלים ותחביבים, גנטיקה ומצב בריאותי ועוד. אבל הדיוק הזה משתלם: תכשיר שהותאם נכון, יכול לחולל פלאים במראה העור.
מה יכיל תכשיר כזה? ומתי הזמן להתחיל להשתמש בתכשירים מחדשים?
ראשית, חשוב להדגיש: ככל שמתחילים מוקדם יותר, כך מגיעים לשנות הארבעים והחמישים עם עור בריא יותר, שגם קל יותר לחדש. קל לחדש עור שטופל במשך השנים, כי תאי העור מגיבים טוב לטיפול, הם "בכושר" (בלשון ציורית). מתחלקים מהר יותר, מתפקדים טוב יותר, העור מוצק יותר וחיוני. בעור שטופל במשך השנים, החל מגילאי שלושים+, קל לעשות שינויים ואף לבצע בהמשך הדרך הזרקות ופרוצדורות שמתאימות לגיל בוגר יותר. הוא מחלים טוב והתוצאה תראה טבעית.
אבל… לעולם לא מאוחר להתחיל.
איך תיראי בעוד 20 שנה?
הרבה יותר יפה מאיך שאמא וסבתא נראו בגיל הזה.
אנו חיים בעידן שבו הגיל כבר פחות קובע.
בנות ה-50 יכולות להיראות בגיל 40 ופחות, ובנות ה-40 דומות יותר לבנות 30 מהדור של הורינו…
בחלקו – בגלל שאכן בני הדור הקודם נראו מבוגרים לגילם (כמובן הכל מזווית הראייה שלנו). אבל בחלקו זה בגלל אמצעים שקיימים כיום, ולא היו קיימים אז.
ההשקעה בטיפוח ויופי לא תמיד מצריכה תקציב גדול. אבל היא תמיד מצריכה מחוייבות לתהליך, וגם בחירה נכונה.
ישנם אמצעים להצערת מראה העור, כגון:
• תכשירי קילוף וחידוש מרוכזים ופעילים ביותר. לשימוש בערב ועם הגנה מהשמש.
• תכשירים לשיקום העור תוך כדי הליך החידוש.
• טיפולי מזותרפיה, או יותר נכון: מיקרו-נידלינג – למיצוק, הצערה וטיפול בקמטוטים.
• אמצעים להבהרת כתמי העור הלא-יפים והמבגרים…
• קרמים למניעת התהוות כתמי עור בחשיפה לשמש.
• טכנולוגיות שונות, כגון: IPL, גלי רדיו – לטיפול אינטנסיבי במוצקות העור ובמרקם.
• וכמובן שגם מגוון חומרי מילוי לקמטים וכן הבוטוקס שמרפה שרירים ומסייע בקמטי הבעה בחלק העליון של הפנים.
כל אלה ועוד, הם אמצעים שקיימים הן בקליניקות והן במכוני קוסמטיקה העובדים בשיטות מתקדמות לחידוש העור. אלה הם אמצעים חדשים, שלא היו זמינים בדורות של הורינו. הם פרי פיתוח של כעשר השנים האחרונות, והם הולכים ומשתכללים.
טיפוח העור בגילאי 28-35
לכל גיל יש את סימני הגיל האופייניים לו. מגיל 28 לערך, מתחיל להיראות אבדן ברק ושינויים במרקם העור. עם השנים, נוספים קמטוטים עדינים. עם השנים הם הופכים לקמטים. כתמי עור צצים, לאחר ההריונות וגם עם הגיל ונזקי השמש. קווי המיתאר של הפנים משתנים, בגיל בוגר יותר ישנה צניחה של העור ובהדרגה גם שקיעה של אזור העיניים. העור מאבד נפח, הלחיים מצטמקות.
בגילאי 28-35 העור עדיין מתוח ויפה למראה, אם כי שינויים במרקם כבר מורגשים. לעיתים ישנם שרידי כתמי היריון שלא דהו. זה הזמן להתחיל בשגרת טיפוח וחידוש נכונה לעור. טיפול בזמן, שומר על עור חיוני וצעיר יותר גם בגילאים מתקדמים. הוא גם מאפשר לבצע בהמשך שינויים כגון הזרקות או ניתוחים, עם תגובה טובה יותר. בנשים שהחלו את שיגרת ההזרקות או את הניתוחים בגיל מתקדם, בלי שטיפחו וחידשו את העור קודם לכן, רואים הבדל דראסטי במראה העור ועלולים לקבל "פני מסכה". הבעה שונה לגמרי של הפנים, שוני משמעותי שהסביבה מתקשה לעכל. גם המטופלת לעיתים קרובות לא הכי מרוצה ממנו. הדרך לחדש את העור היא בצעדים קטנים, בבנייה איטית ונכונה, החל מהגיל "שאפשר להתחיל"… כלומר, כאשר צצים השינויים הראשונים. ואז מתקבל מראה יפה, הרמוני, לא שונה מדיי מפנייך המוכרות לך ולסביבה. והכי חשוב, העור חיוני ומקבל את הטיפול ברמה גבוהה של הצלחה.
אז מה נאמץ בגילאי 28-35?
בשנים אלה, כדאי לאמץ תכשיר עם חומצות אלפא הידרוקסי, המיועדות לקלף ולחדש את מרקם העור. הן משפרות גם מראה של נקבוביות פעורות וחטטים אם ישנם. החומצות גם שומרות על חילוף חומרים תקין בעור, על מראה חיוני ומטופח ולחות תקינה. ריכוז החומצות המיועד לחידוש, מחייב שימוש בשעות הערב בלבד. בשעות היום, כל תקופת השימוש, יש להישמר מחשיפה ממושכת לשמש ולהשתמש במסנן קרינה.
שימוש בתכשיר עם נוגדי חימצון ישלים את התמונה ויאיט את המשך הנזקים לעור.
במידה ונותרו כתמים בעור, תכשיר נוסף, המפחית יצור פיגמנט, יסייע באיחוד הגוון.
דילוג לתוכן